Temizlik başımızın tatlı belası. Sevmesek de onsuz yapamıyoruz.Neden hep kirletmesi kolay oluyorsa temizlemesi zor.
Poff. Hastalık hastası olanlar hariç temizliği kim sever yahu. Evlendiğim ilk yıllar da temizlik işini program yaparsam daha çabuk biter diye düşünüyordum. Hepsi öyle kendimi kandırma oyunlarıymış. Daha vahim bir hikayem var. İlk evimizde banyoda küvet vardı. İste yılların verdiği birde kullanımdan kaynaklansa gerek epey sararmıştı. Bende elimdeki bütün temizlik malzemelerini döküp ovmayı planladım. Tabi ki evi saran koku, kendimi zor attım balkona. Zor nefes almıştım.
Ee artık akıllandık. En büyük tecrübe yaşanılan kötü olaylarmış. Artık daha temiz içerikli ürünler kullanmaya başladım.
En son tarafıma ulaşan kargo ile Farmasi temizlik ürünleri ile tanıştım.

İlk  Mr.Wipes Beyazlar için sıvı çamaşır deterjanı kullandım. Her hafta beyazlar yıkarım. Geceden suyu alıp bekletirim. Tamamen benim uydurduğum bir yöntem. Psikolojik olarak daha temiz olacağını düşünüyorum.

Bir de eşimin giydiği beyaz gömlekleri yıkıyorum. Gömlekler diyorum sayısını ben bile bilmiyorum. Yaka ve kol manşetleri için ekstra başka bir ürün sıkıp yıkıyorum.
Hem beyazlar hem gömlekler için yıkadığımda ekstra bir şey yapmadım. Tek seferde istediğim sonucu aldım.
Mr.Wipes elde bulaşık deterjanı diğer deterjanlar gibi köpürmüyor sanki yada beklenilen köpürmeyi sağlıyor ben daha daha çok köpürmesini istiyor olabilirim. Elde çok az bulaşık yıkasam da bulaşık sonrası krem sürmek gereği duyarım ama ürünü kullanınca gerek duymadım.

Mr.Wipes Pas ve Kireç Sökücü ayrı fotoğrafladım ürünü daha net görmeniz için. Artık tüm şehirlerde sular çok kireçli ayda bir çaydanlık dipleri berbat kireç tutuyor. Temizlemek için kullandığım hepinizin bildiği o üründen ben nefret ediyorum. Tamam temizliyor ama o kokuyu çaydanlıktan çıkarana kadar kaç defa su kaynatıyorum. Süt kaynatıyorum.
Üründen biraz çaydanlık dibine döktüm , o cızıltı sesi gidene kadar çaydanlığı evirip çevirdim. Hop duruladım bu kadar eve bu kadar. Ekstra su kaynatmama bile gerek kalmadı. Ne koku ne kaynayan suyun tadında değişiklik hiç bir şey yok.

Mr.Wipes Ultra Wc Temizleyici de diğer ürünler gibi ekstra kokusuz. Şişenin yapısı klozet ve tuvalet  için kullanım kolaylığı sağlamış.
Mr.Wipes Çok amaçlı temizleyici yi daha kullanamadım. Eylül başı temizliğinde kullanacağım.

Doğaya  çevreyi korumak bizim borcumuz. Doğal temiz içerikli ürünler varken neden diğerini kullanalım ki. Fiyatları da gerçekten uygun. Farmasi satış temsilcisini siteden size mutlaka yönlendiriyorlar.

Doğal temiz içerikli kullanıp memnun kaldığınız ürünleri merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

8 YORUMLAR