El ayak bakımını ne kadar sıklıkla  yapıyorsunuz?  Pandemi döneminde kuaför ve bakım merkezlerinin kullandığı ürünleri kullanarak evde bakım yapmak istermisiniz ?

El ayak bakımı sadece nemlendirme anlamına gelmiyor. Günlük rutinimizdeki basit adımlarla temiz ve sağlıklı görünüme ulaşabiliriz. Ayaklar gün boyu vücudun taşıdığı için vücudun en yorgun bölgesidir. Eller ve ayaklar, güzellik bakımı söz konusu olduğunda vücudun en ihmal edilen kısımlarından biri.

Ne kadar iyi bakarsanız bakın, elinizin pürüzlülüğü ve kuruluğu genel görünümünüzü bozabiliyor. Bu yüzden el ve ayak bakımına yüz bakımı kadar önem verilmelidir.  El ve ayak vücutta en çok dış etkilere açık olan bölgelerden biridir.  Bu nedenle de medikal el ve ayak bakımı işleminin yapılması hem estetik hem de hijyenik açıdan çok büyük önem taşımaktadır.

Bugün size üstte de görselini görmüş olduğunu Lekure Medikalin güzellik salonlarında kullandığı  profesyonel  el ayak bakım ürünlerinden bahsedeyim;

 

Ayaklar vücudun en çok kuruyan ve çok fazla yorulan bölgesi. Bu nedenle düzenli ayak bakımı yapmak ve ayaklarını yoğun bir şekilde nemlendirmek çok  önemli. Ayak derisi (özellikle topuk ve ayak tabanı) vücudumuzdaki diğer derilerden daha kalın olduğu için özel bakıma ihtiyacı var. Lekure çatlak  deri balzamı ile her akşam topuklarıma sürmeye başladım. Yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. Dirseklerime hatta biraz geç kaldım ama hamile çatlaklarıma bile sürüyorum.

Koruyucu tırnak serumu (mavi renkli olan) ise tırnak mantarı sorunu yaşıyorsanız tam size göre ayrıca tırnak altı boşalmalarına ve tırnak yatağında yaşanan bakteri ve mantarlara da iyi geliyor. Diğer ürün ise Lekure  batık tırnak solüsyonu. Gömülü, sararmış ve kalınlaşmış tırnaklar için kullanılıyor. Batık tırnak acını da hafifletiyor.

Son olarak da enn büyük kurtarıcım Lekure  tırnak kurtarma yağı. Ev iş stres düzensiz beslenme aslında hepsi etkiliyor sanırım tırnaklarım fazla uzamıyor uzasa da kırılıyor bu yağı kullanmaya  başladığımdan beri daha güçlü tırnaklarım.

Dermatolojik olarak test edilmiş Lekure Medikal ürünlerini www.1001kozmetik.com sitesinden temin edebilirsiniz. Ayrıca sorularınız olursa yorumlarınızı bekliyorum.