www.tazedirekt.com epeydir sosyal medyada takip ettiğim bir firmaydı.Hatta ilk satışa başladıklarında Ankara satışı olacak mı diye bizzat destek hattıyla iletişime geçmiştim.
 Firma hakkında biraz araştırma yaptım. Tazedirekt, Hasan Aslanoba’nın, eşinin kasaba telefonla et siparişi vermesiyle aklına düşen bir fikir. Aslanoba, en popüler su markalarından Erikli’yi var eden isim. Onu sattıktan sonra bir yandan gıda sektöründe başka bir başarı hikâyesinin peşine düşüyor, bir yandan da teknolojiyle haşır neşir oluyor. Bursa’da Bostandere ve tam Bursa’da Bostandere Çiftliği adını verdiği organik tarım arazisiyle ve sebze meyveyle başlıyor. 

İlk siparişimi merkezde olmasında dolayı ofisime istedim. Tereddütte kalıp minik bir sipariş geçtim. Kargo da sıkıntı olabileceğini filan düşündüm. Taze Direkt, hiçbir kargo şirketiyle çalışmıyormuş. Ürünleri elden kendileri +4 derecede soğutmalı araçlarıyla bırakıyorlarmış.

Ertesi gün akşam doğru ofise bırakmışlar. Kargoyu teslim eden kişi ofisteki arkadaşıma hemen dolaba koymasını söylemiş. Ertesi sabah ofise geldiğimde mis gibi kokan domates, tadını anlatamayacağım ayran, süt, organik yumurtalar ve mis kokulu ezine peyniri beni bekliyordu.Özenle paketlenmiş, ayran ve süt cam şişede sıkıca kapatılmış. İri gezen tavuk yumurtası. Lezzetli miss gibi ezine peyniri.

Ayrıca siteden deniz mahsulleri, konserve, tatlı, kuruyemiş, et ürünleri kümes hayvanları satın alabilirsiniz.
Ankara da sadece Çankaya, Altındağ, Gölbaşı, Etimesgut, Yeni Mahalle ve Keçiören’e haftanın 7 günü saat 22,00 kadar teslimat yapıyorlar.

Sütü ve ayranı çok seven Kerem kuzu dan bir ayran bıyığı gelsin size.
İnternetten organik gıda alışverişi yapıyor musunuz?
Yorumlarınızı bekliyorum.

*Sabah gazetesinden alınan bilgidir.