Eylül ayına sayılı günler kaldı. Kerem, yaz tatili için yaptığı takvim de kalan gün sayısına üzülürken beni telaş sardı. Yeni okul dönemi, uzun upuzun ihtiyaç listesi.Bu sene deneyimli ebeveynler olarak daha rahatım sanki. Ya da öyle hissediyorum ne dersiniz.

Alışverişler eskiden daha kolay olur, ihtiyaç listesini anne-baba alır gider alışverişi yapardı. Ne alsa kabullenir, tercih hakkımızı defterlere yapıştıracağımız etiketlerden yana kullanırdık. Etiketin kenarındaki o kahramana sevinir mutlu olurduk.

Şimdilerde öylemi. Çocuklar karar veriyor alışverişe.Okulu sevmeleri, hevesle gitmeleri için elimizden geleni yapıyoruz bir nevi elimiz mahkum. Alışverişe gittiğinizde satıcıların sorduğu ilk soru hangi karakteri daha çok seviyor ona göre çıkarıyor malzemeleri. Kaleme silgiye kadar bütün okul araç gereçleri onların sevdiği, takip ettiği karakterlere bürünmüş halde.

Kreş, anaokulu alışverişleri daha kolay oldu. Daha gözü açılmayan çocuğa ne alırsan kabulleniyor kullanıyordu. Şimdi öylemi okul çevresi girdiği ortamlar değiştikçe, genişledikçe kendi başına karar verir oldu. 


Son 3 yıldır okul alışverişlerinde ilk işimiz çanta almak oluyor. Belki en son parça olarak düşünülüyor ama biz ilk olarak okul çantasını alıyoruz . Bu yıl ki seçimimiz , eskimeyen kahramanımız Örümcek Adam. Kahramanlara olan bu tutku kaç yaşına kadar sürüyor merak ediyorum.Bizim evde hiç bitmeyecek gibi biri unutacak algısı değişecek diğerinin örümcek adam sevdası başlayacak gibi geliyor bana. Birlikte göreceğiz.
Neyse konuyu dağıtmayalım.. Kerem için sadece sevdiği kahraman çantasının üzerinde olsun yeter ama benim için öyle değil. İlk olarak kullanılan malzeme sağlık açısından tehlike oluşturuyor mu, ürünün orjinal-lisanslı olması. Daha sonra kullanışlı olması. 

Okul çantasını Karakter Dükkanından aldık. Siteyi incelediğinizde çocukların sevdiği bütün karakterlerin ürünlerinin bir arada olduğu tek site diyebilirim.  Erkek anneleri için özellikle belirteyim Örümcek Adam’ın bütün ürünleri mevcut. Geniş bir ürün gamı var. Boşuna avm turlayarak zaman harcamayın. İnternetten kolayca sipariş verebilirsiniz. öğleden önce verdiğim sipariş ertesi gün kapımdaydı.

Zor geçen birinci sınıfın ardından ikinci sınıf nasıl?  

Daha mı zor yoksa bizi neler bekliyor göreceğiz.
Sizin evde  okul telaşları başladı mı?
Çok öpüyorum.

2 YORUMLAR