Apple tarafından çıkarılan ve son zamanlarda en çok satılan akıllı cep telefonlarından biri olan iPhone XR yüksek performansı ile dikkat çekiyor. Sizin için bu telefonun özelliklerini cimri.com üzerinden inceledik. İşte en çok merak edilen cihazlar arasında bulunan iPhone XR cep telefonunun özellikleri…

Geniş Ekran ve IPS Teknolojisi

iPhone XR akıllı telefonun 6.1 inç ekran boyutu vardır. Ekranın tamamı dokunmatiktir ve her yerinde eşit derece hassasiyet vardır. IPS ekran sayesinde göze en yakın renk kalitesi sağlanır. Hızlı ve akıcı bir telefon olan iPhone XR, yüksek çözünürlük ile video izleme özelliği sunar. Farklı formattaki dosyalar ve programlar bu telefonda açılabilir. Ayrıca telefonun ağırlığı 194 gram olarak tasarlanmıştır. Böylelikle hafif bir şekilde bu cihazı istediğiniz yere götürebilirsiniz.

12 Megapiksel Kamera

Sesli komut algılama sistemi ile iPhone XR akıllı telefonlarda fotoğraf çekmek kolay bir hale geldi. 12 megapiksel kamera çözünürlüğü bulunan cihazın otomatik odaklama sistemi mevcuttur. Bu sayede cihaz kendiliğinden objeye odaklanıp netleme yapar. Optik görüntü sabitleyicisi ile fotoğraf çekmek daha da basit bir hal almıştır. Böylelikle fotoğraf makinesinin tek bir tuşu ile fotoğraf çekmek mümkündür. Fotoğraf kalitesi kadar video çekim kalitesi de bu cihazlarda yüksektir. İster kısa videolar ister uzun videolar çekebilir ve telefonun hafızasında saklayabilirsiniz.

Yüksek Ön Kamera Çözünürlüğü

Özçekim (selfie) yapmak için akıllı telefonların ön kameraları kullanılır. Çoğu telefonda arka kamera ile ön kamera arasında çözünürlük farkı fazladır. iPhone XR cep telefonunda bu fark azalmıştır. iPhone XR akıllı telefonun ön kamerası 7 megapikseldir. Bu sayede en net özçekimler yapılabilir ve bu fotoğraflar sosyal medyada kullanılabilir. Dilerseniz selfie çubuğu takarak telefonu kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman ön kamera ve arka kamera ayarlarını değiştirebilir ve farklı fotoğraf çekim modlarını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf çekimi sırasında flaş kullanabilirsiniz.

 

4.5 G ile Hızlı İnternet Erişimi

iPhone XR teknik özellikleri kadar internet bağlantısı da yüksek bir telefondur. 4.5 g özelliği sayesinde mobil internete her yerden erişmek mümkündür. iPhone XR aynı zamanda WİFİ ile herhangi bir modeme bağlanabilir. Hızlı ve akıcı bir internet bağlantısı olan bu telefonlarda yüksek sinyal gücü mevcuttur. Aynı zamanda kapalı alanlarda internet sinyali kesilmez. 4.5 g özelliğini dilerseniz kapatabilir ve sonra tekrardan açabilirsiniz. iPhone XR fiyat performans olarak ucuz ve ekonomik bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Ürün boyutları itibari ile ergonomiktir ve fazla bir yer kaplamaz. Aynı zamanda temiz bir bezle iPhone XR akıllı telefon modellerinin dış yüzeyi silinebilir. En yakın satış noktalarından iPhone XR akıllı telefona erişebilir yada internet üzerinden sipariş verip temin edebilirsiniz.

 

Güçlü Batarya!

Akıllı telefonlar arasında yüksek batarya kapasitesine sahip olan iPhone XR akıllı telefonlarda hızlı şarj özelliği vardır. Aynı zamanda bu cihazın toplam 2942 mAh batarya kapasitesi mevcuttur. Güçlü bataryası sayesinde bu telefon uzun saatler açık kalarak kullanılabilir. Aynı zamanda oyun oynanıp dosya ve video izleme süresi batarya sayesinde uzatılabilir. Hızlı şarj sayesinde 30 dakikada cihazın yüzde 50 bataryası doldurulabilir. Ayrıca USB kablosu olan her yerde iPhone XR’I şarj edebilirsiniz. Fiyat ve performans olarak iPhone XR size enerji ve zaman tasarrufu sağlar. Kısa süre içinde şarj olabilen bu telefon ile uzun saatler sesli ve yazılı görüşme yapabilirsiniz. Toplantılarda ve iş amaçlı bu telefonları kullanabilir ve yüksek ses kalitesi ile konferans gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here