Cilt sağlığı konusu hafife alınabilecek bir konu değil. Herkesin mutlaka özen göstermesi gereken bir konu.

Cilt bakımı deyince aklınıza neler geliyor. Gelin dilerseniz bunlara bakalım:

  1. Temizleme: Cilt sabah ve akşam yatmadan önce mutlaka iyice temizlenmeli ve varsa makyaj, makyaj temizleyiciler ile silinmeli.
  2. Nemlendirme: Günümüz şartlarında cilt özellikle çevresel koşullardan dolayı nem kaybına uğradığından cilt kuruluğunu önlemek adına gerekli önlemler alınmalı ve mutlaka kişinin cilt yapısına uyan nemlendirici ürünler kullanılmalı
  3. Güneş: Cildin yararlı etkilerinden maksimum düzeye çıkarmak ve zararını en aza indirgemek adına cilt tipine uygun güneş koruma ürünleri kullanılmalı
  4. Bakım: Özellikle hücre yenilenmesinin durduğu 25 yaşından sonra yine cilt tipine uygun olarak anti aging ürünler kullanılmaya başlamalı.

Bizim bu yazıda size önereceğimiz ürün Fransızların ünlü dermokozmetik firması Avene markasının Avene Trixera isimli ürünü.

Trixera ismine takılmadan ürün hakkında bilgiler vermek gerekirse şunlar söylenebilir:

  1. Koruma Etkisi: İçeriği sayesinde cildin tahriş olmasını engeller, cildi korur ve cildin bariyerini muhafaza etmesini sağlar.
  2. Rahatlatma Etkisi: Avene denilince akla Avene Termal Suyu geldiğinden içeriğinde yer alan ve doğal bir bileşen olan Termal Su sayesinde cildi rahatlatır, cildi yumuşatır ve cilde pamuksu bir yapı verir.
  3. Temizleme Etkisi: İçeriğinde bulunan EDTA sayesinde cildi tüm kirlerinden arındırır, alerji yapmaz zira ürünün içeriğinde parfüm ve paraben bulunmadığından cildi kurutmadan temizler. Kaşıntıyı engeller.
  4. Nemlendirme Etkisi: Trixera serisinde nemlendirme bazlı ürün de olduğundan nemlendiricileri özel bir formüle sahiptir.

Avene Trixera özetle böylesi özel bir ürün ve tüm cilt tiplerinde, hemen her yaşta ciltte sorun olmasa da rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün. Tüm aile için ideal.

Bu serideki ürünleri kullanırken mutlaka öncelikle cildi ıslatmalı ve sonra küçük bir miktar alarak cilde ufak masajlar yaparak sürülmeli. Eğer jel formunda olanı kullanıyorsanız fındık büyüklüğünde avucunuzun içine almanız ve köpürtmeniz yeterli. Cildinizde biraz bekledikten sonra su ile durulamanız yeterli. Ama ürünün atopik ciltler için bakım kremi ise tercihiniz o zaman günde iki defa temiz cildinize sabah akşam uygulamanız gerekli.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here