Günümüz dünyasında artık bilginin erişimi oldukça kolay. Eğitim kurumları, eğitim materyalleri, online platformlar, uzaktan eğitim ekosistemleri, özel bire bir etüt merkezleri gibi hemen hemen her yaşa ve her ihtiyaca uygun alan mevcut. Burada önem taşıyan tüm bu eğitim alanlarından ihtiyaca göre doğru şekilde yararlanmak. Öğretim modelleri arasında bulunan yapılandırmacı yaklaşıma göre temellendirilen eğitim alanları, öğrencinin aktif olmasını ve öğretmenin de rehberlik etmesini amaçlıyor. Üstelik eğitime dair olan alanlar, öğrenci ihtiyaçlarına uygun şekilde anlık olarak şekillendirilebiliyor.

İnteraktif Eğitimin Öğrencilere Olan Katkısı

Diğer ismiyle etkileşimli olarak bilinen interaktif eğitim, internet üzerinde okula ve belirli sınavlara yardımcı olan bir platform. Günümüz çağında bir hayli yaygınlık gösteren eğitim anlayışına göre öğrenciler sıkılmadan ev ortamında okul başarılarını artırabiliyor. Üstelik fiyatlar da bir hayli cazip. Veliler, çocuklarının ev ortamında güven içerisinde eğitim almaları için sıklıkla kayıt yaptırabiliyor. Siz de çocuğunuzun eğitim yaşantısını desteklemek ve daha zengin öğrenme alanları elde etmesini sağlamak için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Zengin Eğitim Unsurları ile Üst Düzey Başarı

Uzaktan eğitimin parçalarından olan interaktif eğitimin en güzel örneklerinden birisi de Okulistik.com. Online platform üzerinde eğitim veren kurum, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretim programlarına uygunluk gösteriyor. MEB tarafından öğrencilere verilen ders kitaplarındaki tüm konular ve ünitelere internet ortamından ulaşılabiliyor.

Yaş düzeyine uygun öğrenmeler benimsendiği için öğrenciler konuları daha eğlenceli şekilde kavrayabiliyor. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için uygun bölümler bulunuyor. Öğrenciler başarılarını artırmak adına uygun eğitim alanlarını kullanırken, veliler veli takip sistemi sayesinde çocuklarının başarısını ve düzeyini kolayca inceleyebiliyor.

Öğretmenler ise her konu alanına uygun eğitim içeriğini kullanarak öğrencilerine rehberlik ediyor. Derslerini, konu anlatımları ve etkinlikler ile istedikleri şekilde zenginleştirebiliyor. Konu testleri yardımıyla öğrenci başarısı ve katılım oranını belirleyebiliyor. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar her eğitim düzeyine özgü eğitim içerikleri bulabilmek mümkün. Sıklıkla öğrencilere sunulan ödev kağıtları sayesinde öğrencinin konuyu anlama ve kavrama becerisi geliştiriliyor. Ayrıca taragöz, süreç değerlendirme ve Okulistik değerlendirme gibi başlıca sınav uygulamaları da yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here