Çocuğunuza yiyecek ya da oyuncak alırken dikkat ettiğiniz hususları kıyafetleri seçerken dikkate alıyor musunuz?

Büyük oğlum Kerem 12 yaşında geriye doğru baktığımda hastane çantasını hazırlarken kıyafetlerinde gösterdiğim özeni, yaşı ilerledikçe daha az dikkat ettiğimi fark ettim. Bebeklik kıyafetlerindeki o etiketleri tek tek okuyup hangi kumaş türü tenini tahriş etmeyecek, terletmeyecek diye iyice araştırıp tüm kıyafetlerini yıkayıp ütüleyip doğum çantasını hazırlamıştım.

Okuduğum şu cümle ile kendine geldim.

“Kıyafetlerde kullanılan kimyasallar, birçok hastalığa hatta kansere bile neden olabilir! “

Daha sonra çocukların en çok kullandığı  kıyafetleri bir araya getirip tek tek etiketlerini ve  kumaşlarını inceledim. En çok sevdiği kıyafetleri daha bir özenle inceledim. Biliyorsunuz sevdiği kıyafetleri haftada  2-3 kere yıkatıp tekrar tekrar giyebiliyorlar. Gün içerisinde sürekli aktif haldeler top oynuyorlar, zıplıyorlar. terleyip terleyip kıyafetleri üzerindeyken tekrar değiştermeden üzerlerinde kuruduğu çok günler oluyor. Sizin çocuklarda eminim nerde ilgi çeken parlak baskılı kıyafetler var gidip mağazalarda onları seçiyorlar.

Ancak çocuklarımıza güvenerek giydirebileceğimiz, içinde zararlı hiçbir şey bulunmayan pek çok kumaş türünden kıyafetler bulunmaktadır. Önceliğimiz ürünleri testten geçmiş üretim sahaları kontrol edilmiş markaları tercih etmek.

200 binden fazla ekolojik testten geçmiş LC Waikiki ‘nin kıyafetlerini çocuklarıma güvenerek giydirebiliyorum. Doğa dostu ürünlerinin olduğu LC Waikiki Green koleksiyonu ile de doğaya olan saygısını bir kez daha kanıtlamış oldu. Ürünlerin üzerinde bulunan  Qr kod ile kıyafetler hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here