İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Rusça ya da İbranice… Yeni bir dil konuşarak öğrenilir. Elinize bir kitap alarak herhangi bir dilin gramerini kendi kendinize öğrenebilirsiniz. Kelimelerin tamamını da ezberleyebilirsiniz. Fakat söz konusu bu dili konuşmak yani edinilen bilgiyi kullanmak olduğunda acı gerçeği; aslında bu dili hiç öğrenemediğinizi anlarsınız. Yeni bir dil mi öğrenmek istiyorsunuz? O halde temelleri en baştan sağlam atın.

Yabancı dil dendiğinde ülkemizde neden ilk akla gelen yer Wall Street English oluyor, bu sorunun yanıtını da birazdan öğreneceksiniz. İngilizceyi hiç bilmeyen biri “coffee” kelimesinin anlamını ezberleyebilir. Peki, aynı kişi hafızasında onca ezber bilgiyi nasıl tutabilir? Her alanda edinilen tüm bilgiler, kullanılmadığında hafızada kalamaz. Dolayısıyla bu kelimenin anlamını ezberlemeniz yetmez, “do you drink coffee” şeklinde cümle içinde kullanmanız yani bu bilgiyi hafızanızda kalıcı kılmanız gerekir. Ayrıca doğru telaffuzu yakalamanın önemini de unutmayalım.

Kullanılmayan Bilgi Unutulmaya Mahkumdur!

İşte bu noktada devreye Wall Street English, nam-ı diğer WSE ve kanıtlanmış olan başarısı giriyor. Özel dil eğitimi veren onlarca kuruluş arasından sıyrılması ve yıllardır yükselişini sürdüren başarı grafiği, yabancı dil eğitiminde uyguladığı teknikte gizli! Hangi dilin eğitimini alırsanız alın, bu kuruluş sadece gramer üzerine hazırlanmış bir müfredat uygulamıyor.

Dili öğrenirken edinilen bilgilerin kullanılmasını sağlıyor. Konuşma pratiklerine verilen önem de aslında kalıcı bir şekilde dili öğrenmeyi beraberinde getiriyor. Zamanla kelime bilgisi artıyor ve bu yeni kelimelerin de mutlaka cümle içerisinde kullanılması isteniyor. Zaten doğru telaffuzu derslerde öğrendiğiniz için aşamalı bir şekilde bir dili sıfırdan, edebi bir kitap yazabilecek kadar öğrenebiliyorsunuz.

WSE’nin kelime öğretme hususunda da neden bu denli başarılı olduğundan da söz edelim. Öğrenmek istediğiniz dilde “hbdnkerss” şeklinde bir kelime olduğunu varsayalım. Bu kelimeyi “anlamı budur” şeklinde size öğretmek, kısa sürede unutmanızı kaçınılmaz kılar. Ancak aynı kelimeyi “yağmur yağacak, yanına hbdnkerss al” şeklinde size öğretmek, kelimenin şemsiye anlamına geldiğini çok daha uzun süre hatırlamanızı sağlar. Hatırlamanız da yetmez, şemsiye anlamına geldiğini varsaydığımız bu kelimeyi konuşarak kullanmalısınız. Yabancı bir dil ancak böyle öğrenilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here