Microblading Kaş Uygulaması

Her an istenilen görünüme sahip olamamak günümüz şartlarında sık karşılaşılan bir sorun. Bu sorun, günlük yaşamımızı olumsuz etkileyebiliyor. Kendimize güvenin artmasının en önemli yolu dış görünüşteki ufak bakım ve değişiklikler olduğuna göre çözüme bir adım yakınız. Küçük dokunuşlar ile günlük bakımımıza değer katabiliriz. Yıllar geçtikçe yüzümüzün tüm bölgeleri değişim gösterir. Yüz üzerinde en çok değişken bölge kaşlardır. Bu sebepten kaş bakımı önemli bir yere sahiptir. Kaş hacmi, duruşu ve rengi önemli faktörler arasındadır. Gerek kalınlaştırmak, gerekse hacim ve sık görüntü vermek bazen geçici önlemlerle imkansız gelebilmektedir. Bu tip durumlarda imdada yetişen microblading kaş uygulaması ile rahat bir nefes alabilirsiniz. Kalıcılık olarak en az 6 ay fayda görüleceği göz önünde bulundurulmalıdır. Her gün makyaj yapıldığı düşünülürse, kalıcı bir kaş makyajının değeri ortaya çıkmakta ve günlük uğraş ortadan kalkmaktadır.

 

Uygulamada Doğru ve Yanlış Bilinenler

Microblading kaş uygulaması dahilinde yapılanları dövme ile karıştırmak yanlış bir davranıştır. Nitekim microblading kaş uygulaması ile cildin üst kıl tabakasına müdahale edilir. Kullanılan malzeme su bazlı içeriğe sahip olduğundan cilde tamamen dost yapıdadır. Kalıcılık konusunda yapılacak ek uygulamalar ile ciltte kalma süresi 2 seneye kadar uzatılabilen uygulamada kişinin öz güveni tekrar yerine gelecektir.

 

Microblading Uygulaması

Uygulama yapılacak alanın tespiti ve uygulama aşamaları belirlendikten sonra eyleme geçilmektedir. Ucunda mikroblade iğneler bulunan uygulama kalemi vasıtasıyla kaşlarla paralel oranda çizgiler belirginleştirilir. Cildin başlangıç katmanında yapılan bu uygulamada diğer alt katmanlara inilmeyeceği için cilde zarar oranı daha düşük olacaktır. Dövme uygulamalarında, tamamen cildin alt tabakalarına nüfuz edileceği için zarar olasılığı yüksektir. Kalıcı kıl tekniği olarak da bilinen uygulamada cilde bırakılan küçük darbelerle çizilen mikro çizgiler ile gerçek kaş görünümü elde edilmektedir. Doğal ve estetik görüntü elde edildiğinde ise her iki kaş için de simetri oluşturulmaktadır. Periyodik olarak kontrol edilip, noksanlar tamamlandığında kusursuz bir görüntü elde edileceğinden bakım konusuna dikkat edilmesi gerekir.

 

Nerede Yapılır?

 

Uygulamanın hijyenik bir ortamda yapılması zorunludur. Her ne kadar kolay bir uygulama gibi görünse de cilde yapılan küçük bir operasyon kapsamındadır. Uzman kişiler tarafından uygun ortam sağlanmış makjay stüdyolarında yapılması önerilmekte olan microblading kaş uygulaması sırasında tüm kontrol makyaj uzmanındadır. Yapılacak uygulamanın sonucu, önceden görüşülerek anlaşılmalıdır. Sonuçta ortaya çıkacak görüntü, uzun bir süre kalıcı olarak kullanılacaktır. Uygulama planlanma aşamasında her türlü ayrıntı konuşularak çözüme ulaştırılması gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here