Merhaba,  çocukları biraz da olsa tabletten, televizyondan uzak tutacak bir set ile karşınızdayım. Eminim ki elinizden geldiğince uzak tutup ilgisini farklı yönlere yönlediriyor sunuz. Ama ne mümkün ! İlk fırsatta ellerinde tabletler, telefonlar.

Kontrol yayıncılığın Ze kare görsel ve işitsel setleri son 1 aydır Kerem’in epey ilgisini çekti. Setler çocukların dikkatini güçlendiriyor,  beynin görsel duyusal ve dokunsal algılarını farklı sistemlerle çalıştırıyor.Setlerin derslere de büyük katkısı var. Odaklanmayı artırdığı için ders çalışırken ilgisi dağılmıyor.

2.sınıftan itibaren okullarda  Bilsem sınavlar duyuruları başlıyor. Setlerde  Bilsem sınavlarına uygun sorular içeriyor. Başta karışık geliyor ama ilk sayfadan sonra hem merakları artıyor hem de eğlenerek çözüyorlar. -Tecrübeyle sabit.-

Kereciğimin seti 9-12 yaş. Ser  10 adet kitap ve 24 taşlı eşleştirme panelinde oluşuyor.Set içerisindeki kitaplar kolaydan zora doğru ilerliyor.  Arada Umut abişin(abi yerine abiş demeyi çok seviyor) düzenini bozsa da eğlenerek tamamlıyorlar.

Çocuğunuzun yaş grubuna uygun bir seti incelemek ve ilk fırsatta satın almak sizi  Kontrol yayıncılık sitesine ışınlıyorum.

Mutlu Günler.