Ev ve ofis gibi pek çok mekanda bir dekorasyon ögesi olarak kullanılan lambaderler, şık bir aydınlatma alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik portatif özelliği sayesinde farklı alanlarda kullanarak yaşadığınız ortamın havasını değiştirmeniz mümkün. Yalnızca görsel bir detay değil ışığı doğrudan yansıtmayan bir aydınlatma aracı olduğu için de oldukça işlevsel. Kimi zaman bir okuma köşesinde loş bir ışık kimi zaman hoş bir ambiyansın baş rolü olarak gördüğümüz lambader modellerine gelin birlikte göz atalım…
Lambader Rehberi: Ev Dekorasyonunda Parlak Fikir!
Öncelikle seçeceğiniz lambader, dekorasyondaki bütünlüğü bozmamak için mekandaki diğer mobilya ve aksesuarlar ile uyum içinde olmalı. Bu yüzden kumaş modelleri geniş ürün yelpazesi bakımından kurtarıcı bir çözüm olabilir. Örneğin; oturma odanızda kırlent veya halı gibi detaylarla uyumlu renklerde bir lambader hoş durabilir. Bunun yanında dar alanları optimum şekilde kullanmak için sarkıt ve tek ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Krom veya bakır gibi metal modeller ev dekorasyonunda loft ve endüstriyel tarzı benimseyenler için de en uygun seçeneklerden biri. Bu tarz modeller odayı kalabalık bir görüntüden kurtaracağı gibi daha stil sahibi bir atmosfer yaratmada size yardımcı olur.Daha sade evlerde ise gözü yormayacak taşlı modellere bakılabilir. Sert ve keskin köşeli hatlara sahip olan bir dekorasyonda ortamı biraz yumuşatmak gerekebilir. Bunun için yuvarlak ya da silindir başlıklı olanları kullanmak en iyi çözüm olacaktır. Çalışma alanlarınızda masa lambası yerine bir lambader kullanarak alışılmışın dışında bir konsept oluşturabilirsiniz. Country tarzı evlerin her zaman kendine has bir havası vardır. Evinde bu stili benimseyenler ferforje modelleri göz ardı etmemeliler. Okuma köşelerinizde veya ofisinizde ahşap modelleri kullanarak daha klasik, doğal ve bir o kadar da sıcak bir ortam oluşturmak da sizin elinizde. Bir berjer ve eskitme bir sehpayı aydınlatan o ışık kimin hoşuna gitmez ki? Orijinal ve seçkin bir dekorasyonu benimsemiş olanlar için ise üç başlıklı modeller tavsiye edilir. Bu modellerin büyüklüğü göz önünde bulundurulursa geniş mekanlarda daha iyi duracağı da hesaba katılmalı. Şu ana kadar hep kışın vakit geçirdiğimiz mekanlar hakkında konuştuk. Ama yazlık evleri es geçmek olmaz. Yaz mevsiminin ruhuna uygun rattan modeller açık renk koltuklar ve rengarenk kilimler ile mekanı daha dinamik hale getirir. Bu aydınlatma alternatifinin, diğer pek çok aydınlatmaya göre avantajı şapka ve gövde kısımları ayrı ayrı satın alınabileceği için tarzınızı rahatça konuşturabilecek olmanız. Böylece başlık kısmı değişen lambader sayesinde evinizde istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz. Oynar başlıklı modellerde ise ışık kaynağının yönü kolaylıkla değiştirilebilir.
Hypeal: 0
Lambader Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Aydınlatma çözümleri arasında en şık olanı şüphesiz ki lambaderler. İstenilen görünümü elde etmek için seçeceğiniz modelin ışık yeterliliğini ve voltaj değerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Söz konusu ürün için en uygun ampulü satın alırken de bu kriteri atlamamak gerekir. Ayrıca yaşam alanınız için bir aydınlatma seçimi yaparken mekanın genişliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Lambaderin ışığını kesecek tüm eşya ve aksesuarları kaldırarak göze hitap eden bir odak noktası oluşturulabilir. Tüm bunlara dikkat ederek yaşam alanlarınızı sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebileceğiniz mekanlara dönüştürebilirsiniz.
Evinizi Güzelleştircek Lambader Modelleri Koçtaş’ta!
Stilinizi yansıtacak lambaderi mağaza mağaza dolaşıp arayarak vakit kaybetmenize gerek yok. Koçtaş’ın online alışveriş sitesine girerek dilediğiniz ürünlerin özelliklerini ve fiyatlarını oturduğunuz yerden karşılaştırın.
Size en uygun lambaderi seçmek için https://www.koctas.com.tr/lambaderler/c/101002 sayfasını ziyaret edebilir, beğendiğiniz modeli hemen sipariş verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here