Mevsimin soğuk ve kasvetli havasına inat 2020’de göz makyajınızla ışıldamaya hazır mısınız? Yeni yıl uzun zamandır görmediğimiz kadar parlak, canlı ve hatta çılgın göz farı seçenekleriyle geliyor. 80’lerden disko imajı ve 60’ların Bambi gözleri gibi dönem makyajlarının yanı sıra kırmızı dudaklar, simler ve pembe yanaklar yeni trendlerin sadece birkaç ayrıntısı. Neon, gün batımı tonları ve romantik tonlar, moda haftaları ve defilelerdeki 2020 göz makyaj trendleri olarak başrolde…

 

Aykırılık ve Güçlü Bakışlar Göz Farı Seçenekleri ile Ön Planda

 

2020 biraz aykırı bir tarzı beraberinde getiriyor. Yeni yılda parlak ve göz alıcı renklerin yoğun olarak kullanıldığı yaratıcı akımın etkisi altındaki göz makyajlarına sık sık rastlayabilirsiniz. Hatta deneysel, alışılmışın dışında, iki boyutludan çıkarak 3 boyutlu olmaya yönelik dekoratif diyebileceğimiz gözler de sezonun bir parçası.

 

Altın rengi ve ışıltılı tonlardaki göz farı da yine 2020 makyaj trendlerinde hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Parlak ve simli krem farlar ile gözlerinize ışıltı katarak özellikle katılacağınız gece davetlerine uygun bir göz makyajı yapabilirsiniz. Diğer yandan makyaj çantanızda daha feminen renkler olan pembe, mor tonları ve sedefli göz farı çeşitleri bulundurmayı da ihmal etmemelisiniz. Doğaya dönüşün etkileriyle kahverengi ön planda. Kahverengi, nasıl uyguladığınıza bağlı olarak gözlerinizin küçük veya büyük görünmesini sağlayabilecek kontür renklerin başında geliyor.

 

Son birkaç sezondur hayatımızda olan sim, 2020’de bu kez kirpik, saç ve dudaklarda çok daha iri ve cesur şekilde kullanılıyor. Gece eğlencelerinin vazgeçilmez parçası olan sim ve pullar, yeni yılda günlük makyajınızda da kullanabileceğiniz ayrıntılar. Onlara güçlü bakışlar elde etmek için takma kirpik eşlik ediyor.

 

Rengarenk far geçişleri de sıklıkla karşımıza çıkan makyaj trendlerinden biri. Parlak ve canlı göz makyajları, pastel tonlardaki rujlar ile birleştiğinde ortaya çarpıcı bir bütünlük çıkıyor. Gözlerinizin parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız, farklı renk kombinasyonları deneyerek makyajınıza hareket katabilirsiniz.

Her Dönemden Biraz…60’lar, 70’ler ve 80’ler!

 

Masum ve iri gözler için 60’ların meşhur Twiggy makyajı, 70’lerin renkli disko tarzı, Bambi gözler yine hayatımızda!

 

1960’lı yılların süper modeli Lesley Hornby ile geçmişten günümüze gelen Twiggy makyajda, pastel tonları tercih etmelisiniz. Kaş kemiğinize mat bir farı, göz çukurunuza ise gözünüzü ön plana çıkartacak tonlarda bir göz farı sürebilirsiniz.

 

Dudaklarınızın daha ön planda olmasını istiyorsanız, göz farınızı hafif ve belli belirsiz uygulayabilirsiniz. Büyük gözleri temsil eden Bambi etkisi yaratmak için de yine maskaralardan yardım alıyoruz.

 

Gözleriniz 2020’de Işıldasın

 

Çekici bir göz makyajı için göz farı vazgeçilmez unsurlardan biridir. Bu nedenle de modası asla geçmez! GR Nude Look Pearl Baked Eyeshadow mat ve sedefli bir dokunuş ve kalıcı dokusuyla 2020’nin en çekici gözlerini yaratmada size yardımcı olacaktır. Pastel ve hatta neon tonları 2020 makyaj trendlerinin bir diğer ilgi odağı. Yılbaşı akşamı biraz çılgınlık yapmaya ne dersiniz? Işıltılı bir gece makyajı için GR Diamond Breeze Shimmering Baked Eyeshadow göz farını altın, bronz ve bakır tonları için tercih edebilirsiniz. Klasik makyajı tercih ediyorsanız, GR Metals Metallic Eyeshadow serisi tam size göre! Farklı renk seçenekleriyle hem metalik hem de doğal bir görünüm yaratabilirsiniz. Gece makyajında siyah simli far kullanımı da sonbahar kış aylarının makyaj trendleri arasında, bu nedenle yılbaşı akşamı ve özel tüm davetlerinizde göz makyajınızın ayrılmaz bir parçası olmaya aday. Ayrıca göz farınıza ışıltılı aksesuarlar da eşlik edebilir. Golden Rose’un göz farı seçenekleri ile büyülü bir yıl sizi bekliyor! Hemen keşfedin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here