Her cilt tipinin ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla 1931 yılında Georges Guérin tarafından kurulan Vichy ürün yelpazesinde yine her cilt tipine uygun ürünler barındırır. Dermokozmetik ürünler içerisinde en sevilenlere sahip olan marka kaliteli ve kısa sürede etki gösteren ürünleriyle tanınarak Dünya genelinde oldukça sevilen ve tercih edilen markalar arasındadır.

Güzelliğin Sağlıklı Hali

“Sağlık güzeldir” sloganıyla ün salan ve ürünlerinde sağlıklı ham madde barındırmayı tercih eden Vichy adeta güzelliğin sağlıklı halidir. L’Oréal’in Aktif Kozmetik Bölümü’nün sahibi olduğu cilt bakımı, vücut bakımı, makyaj ve yaşlanma karşıtı ürünlerden oluşan üstün bir marka olarak aktif olarak hizmet veren Vichy, ürettiği ürünleri sayesinde cilt kusurlarını iyileştirmeyi ve dönüştürmeyi hedefler.

Birçok dermokozmetik markasının öyküsünde rastladığımız gibi Vichy de kurulduğu bölgenin termal sularıyla özleşmiş bir markadır. Vichy, Fransa’nın Vichy kentinin kaplıcalarından termal kaplıca suyunu formülasyonlarında kullanarak sağlığa uygun ürünler piyasaya sürmüş ve kurulduğu ilk günden bu güne ürün formülasyonunu geliştirerek büyümeye gitmiştir. 1931 yılında Georges Guérin tarafından kurulan şirket, Vichy markası adı altında 1950 yıllardında gelişmeye başlamış ve 1955’te L’Oréal grubu tarafından satın alınarak daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Yaygın Etki Alanı ve Avrupa’da Popülerlik

Vichy L’Oreal grubunda bulunan, diğeri La Roche-Posay olmak üzere iki ‘aktif kozmetik’ markasından biri olma özelliğine sahiptir. Bununla birlikte Vichy, Avrupa’da en popüler olan, L’Oreal grubuna ait şirkettir ve ‘Dermablend’in temelleri ve kapatıcıları ile ün yapmıştır.

Avrupa cilt bakım pazarında en büyük markalardan birisi olma özelliğine sahip Vichy, piyasaya sunduğu dermokozmetik ürünleriyle oldukça yaygın bir etki alanına sahiptir. Markanın sahip olduğu ürün katalogu Avrupa’da ve ülkemizde sıklıkla tüketilen, hızlı ve kalıcı etki vermesi sebebiyle sevilerek tercih edilen içeriklere sahiptir.

Termal Su Kullanımı ve Dermokozmetik Atılımlar

Vichy, Fransa’nın Vichy kentinin kaplıcalarından yola çıkarak termal kaplıca suyunu formülasyonlarında kullanmış ve sağlığa uygun ürünler piyasaya sürmüştür. Kaliteli ve etkili ürünleriyle tanınan marka kurulduğu ilk günden bu güne ürün formülasyonunu geliştirerek büyümeye gitmiştir. 1931 yılında Georges Guérin tarafından kurulan şirket, termal sularıyla ünlü Vichy kentinden yola çıkılarak adını almış ve markasının temelini yine termal sular oluşturuştur. Termal suyun faydaları ve hassas cilt uzmanlığına her çalışmasında değinen ve bu etkinlikler çerçevesinde ürün üretmeyi amaç edinen La Roche-Posay ile birlikte L’Oreal Grup içerisinde yer almakta ve etkili ürünlerini bugün dünya genelinde satışa sunmaktadır.

Her cildin ihtiyacına yönelik ürün geliştirmeyi hedefleyen Vichy, hassas ciltlerin bakımında günlük destekten daha fazlası olması gerektiğini savunmuş, tecrübeyle birlikte ilerleyerek günümüzde en sevilen dermokozmetik markalar arasında yerini almıştır.

Vichy, özel klinik araştırmalarda uzmanlarla birlikte çalışmakta, dermatolojik uzmanlığı ve klinik araştırmaları birleştirerek cilt profesyonelleri ile el ele çalışmayı prensip edinmektedir. Buna bağlı olarak da hassas ciltlere daha iyi bir yaşam sunmayı hedefleyerek sağlıklı olanı güzel kılmayı amaç edinir.

Dermokozmetik.com ile Vichy Ürünlerini Tanıyın

Vichy piyasaya girdiği 1931 yılından bugüne ürettiği başarılı ve etkili ürünleriyle sevilmektedir. Türkiye’deki faaliyetlerini L’Oreal grubu aracılığı ile yürüten Vichy ürünlerine Dermokozmetik adresimiz üzerinden inceleyebilir, cilt tipinize uygun ürününüzü belirleyerek sağlıklı ve ışıldayan bir cilde kavuşabilirsiniz.

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here