Makyajın en önemli parçalarından olan allık, yüzünüze değdiği anda sizi canlandırarak günün yorgunluğundan uzaklaştırır. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek ya da doğrudan cildinizi ısıtmak istediğinizde imdadınıza yetişir. Toz ve likit allık şeklinde tek başına ulaşabileceğiniz gibi hepsini barındıran allık paleti çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Yaz makyajı trendlerine uyum sağlayacak doğal görüntüyü şeftali ve pembe tonlarındaki allıkları kullanarak yakalayabilirsiniz. Makyajınıza muhteşem bir son dokunuş yapabilir ya da kendinizi yorgun hissettiğiniz günlerde sadece allığınızı sürüp dışarıya çıkabilirsiniz. Sizleri L’Oreal, Max Factor, Pastel ve Note gibi markalarla beraber vegan ürünlerle de buluşturan Watsons, tekli ya da palet halindeki çeşitleri bir araya getirir. Geniş ölçekli allık fiyatları ile cebinize, zengin renk aralığıyla teninize en uygun allığı bulmanızı sağlar.

Kendinize En Uygun Allık Nasıl Seçilir?

Ürünün rengini seçerken ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız. Aksi halde, parlak bir görüntüye kavuşmak ve gençleşmek yerine sağlıksız bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Açık renkli bir tene sahipseniz ten renginizle uyumlu açık pembeler ve pembe alt tonlu renkler size çok yakışır. Buğday tenliyseniz şeftali tonları cildinizi olduğundan çok daha parlak gösterir. Esmer tenliyseniz şeftali tonları gibi sıcak renkler teninize en iyi şekilde uyum sağlar. Uygun allığı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da cilt tipinizdir. Kuru cilde sahipseniz toz allıkları tercih edebilirsiniz, böylece parçalanma tehlikesi olmadan kusursuz bir makyaj elde edersiniz. Normal ya da karma cilt tipiniz varsa genç bir görüntü sağlayan kremsi yapıdaki allıklar ve likit allıkları tercih etmelisiniz. Yağlı ciltler için ise toz allık tercih ederek cilt parlaklığını dengeleyebilirsiniz.

Allık Uygulama Yöntemleri

Cildinizin kuruyarak makyajınızı bozmasına engel olmak için yüzünüzü nemlendirdikten sonra makyaja başlamalısınız. Cildiniz nemlendiriciyi emdikten sonra, makyaja başlamakta ve hayal ettiğiniz görünüme kavuşmakta özgürsünüz. Allığınızı hem fondötenden sonra hem de fondötensiz cilde uygulayabilirsiniz. Geri dönüşü olmayan bir yoğunlukla karşılaşmamak için allığınızı az miktarda uygulayarak istediğiniz yoğunluğa ve tona yavaş yavaş yaklaşmalısınız. Bu yöntemle hedeflediğiniz tona ulaşmadan önce ara tonları da deneme şansı elde edersiniz. Yüze yumuşak bir görünüm veren toz allığı hafif gülümsemeyle, dairesel hareketlerle ve mümkün olduğunca yumuşak bir fırçayla yanak ve şakaklarınıza dağıtmanız mükemmel bir görüntü yaratmak için yeterlidir. Life Is a Peach L’Oréal allık, doğru uygulamayla tüm cilt tiplerinde bütünlük sağlayabilecek allıklar arasındadır. Kullanımının zor olduğu düşünülse de likit allıklar teninizle çok kolay bütünleşir. Elle yaptığınız uygulama ise çok daha doğal bir sonuç verir ve gün içinde tazeleme gerektirmez. Pastel allık çeşitleriyle hem likit hem de toz allık deneyimini yaşayabilirsiniz. Daha bronz bir görüntü için allığı burnunuzun ucuna da uygulayabilirsiniz.

Allık Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Allık yanakların yanı sıra şakaklar için de kullanılır. Şakaklara uygulanmadığında makyajın gerçekten bir uyum halinde olması mümkün değildir. Allık kullanırken temel amaç yanaklara uygun bir gölge yaratmaktır ve ten renginden uzak renk tercihleri hoş olmayan bir görüntüye sebep olabilir. Fazla ürün kullanmak sık yapılan hatalar arasındadır. Daha doğal bir görüntü için kremsi yapıdaki allıklar fondötenden önce uygulanabilir. Makyajı doğru bir fırçayla karıştırırsanız allığın kalıp gibi gözükmesini engelleyebilirsiniz. Yüz şekli, allık uygularken dikkat edilmesi gereken başka bir detaydır. Her yüz şekline aynı uygulama yapılamaz. Uzun yüz şekli olan kişiler, yüzü daha kısa göstermek için yanaklardan kulaklarına doğru allığı uygulamalıdır. Yuvarlak yüz şekline sahip kişiler, elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için dairesel hareketlerle, elmacık kemiklerinin altına uygulama yapmalıdır. Oval yüz şekline sahip kişiler ise dikkatli olmak şartıyla istedikleri yöntemle allığı uygulayabilirler ancak elmacık kemiklerinin üstüne yapılan uygulamalar daha iyi sonuç verir. Kare yüzler içinse yanakların oyuk yerlerine allık sürerek yüz hatları yumuşatılabilir.

Online alışveriş imkanıyla hayatınıza renk katan Watsons’ta, dış görünümünüzü istediğiniz gibi renklendirebileceğiniz allıklar sizi bekliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here