Yılın en sevdiğim zamanları geldi.  Durgun geçen günlerden sonra, yaz ayını bu yıl diğer yıllara göre iple çektik değil mi? Evde kaldığımız süreçte gardolabı ve aksesuarları gözden geçirip ilk buluşmalarımıza  hiç olmadığı kadar özen gösterip dışarı çıktık.

Aksesuar deyince aslında tek başına bile havamızı değiştiren  güneş gözlükleri,  boyutları itibariyle küçük aksesuarlar olarak görülse de, görünümümüzün ve güvenimizin üzerinde büyük etki yaratıyor. Doğru güneş gözlüğü  seçimi aslında  zannedildiğinden çok daha önemli.

Solaris shopta  yüz şeklinize en uygun güneş gözlüğü nasıl seçebilirsiniz diye ufak tüyoların olduğu bir yazı hazırladım hadi bakalım mı?

Eğer oval bir yüz tipiniz varsa çok şanslısınız. Neredeyse seçtiğiniz tüm güneş gözlüğü modelleri uyacaktır.  Çıkık elmacık kemiklerinizi daha da ortaya çıkaracak köşeli ve oval modeller tercih edebilirsiniz. Yüz orantınızı bozacak büyük modellerden kaçınmanızı öneririm. Yuvarlak Yüz Tipi ne sahipseniz dolgun yanaklarınızı kapatacak kare ve dikdörtgen modeller tam size göre.Köşeli Yüz Tipi ne sahipseniz yüz hatlarınız çok keskin ve belirgindir. Yuvarlak modeller tam size göre. Köşeli kalın saplı gözlüklerden kaçınmanızı öneririm.  Üçgen Yüz Tipine sahipseniz aşağı doğru genişleyen yüzünüzü ön plana çıkaran ince çerçeveli ve kedi göz modeller sizin için uygun olacaktır.

 

 

 

 

 

Hazır 2020 güzeş gözlükleri %20 indirime girmişken  yüz hatlarınıza uygun bir modeli Solaris te mutlaka bulacaksınız.