Stresli bir günün sonunda huzura kavuşmanın tek adresi evlerdir. ‘Benim evim güzel evim’ söyleminden de anlaşıldığı gibi; kentleşmenin beraberinde getirdiği zorlayıcı hayat koşulları, huzura ve konfora ve pratikliğe olan ihtiyaçları artırıyor. Oturma odaları, mutfak ve yatak odaları ev içinde sevdiklerinizle ya da tek başına vakit geçirdiğiniz en şık ve konforlu alanlardır. Tabii ki bu konforu maksimum düzeyde tutmak yaşam enerjiniz için oldukça önemlidir. Dolayısıyla gün içindeki enerjinizi en üst düzeyde tutabilmek için de öncelikle gün sonunda yeterli vakit kazanmak için pratikliğin sağlanması, böylelikle dinlenebilme ve konfor deneyiminizin yeterli seviyeye ulaşması gerekir. Bunun için her halükarda koltuklar, dinlenmek için şüphesiz olmazsa olmaz mobilya öğeleridir; baş taçlarıdır diyebiliriz. Ancak yine de bulunduğunuz mekana işlev kazandırması, yaşamı kolaylaştırması ve ideal bir yaşam alanını yaratması açısından kendinize en uygun mobilyaları tercih etmeniz gerekecektir. Peki, bunun yanı sıra kendinize ait bir yaşam alanı da oluşturmak ister misiniz? Bunun için kendinizi özel hissettirecek tekli koltuklardan faydalanabilirsiniz.

28

Zamana Meydan Okuyan: Tekli Koltuklar

 

Sabahın ilk saatlerinde kahvenizi yudumlarken, seçtiğiniz bir kitabı okurken, yorucu bir işten sonra evde ayaklarınızı uzatırken, ofisinizdeki önemli işlerinize odaklanırken size eşlik eden tekli koltuklar, bu noktada amacınıza hizmet eden en iyi yardımcı arkadaşlardır. Tekli koltuk, her evin en vazgeçilmez zamansız, dekoratif, evrensel ve işlevsel mobilya parçasıdır. Türk kültüründe özellikle kırsal kesimlerde ‘baba koltuğu’ diye adlandırılan, evin reisi olarak itham edilen babalara özel ayrılmış olan tekli koltuk, çeşitli renk ve modelleriyle özellikle oturma odalarında adeta bir baş köşe tahtı olarak görülüyor. Ancak modern zamanda tekli koltuk, artık birçok mekanda çeşitli modelleriyle farklı amaçlara da hizmet edebiliyor. Oturma gruplarında, yemek odası takımında, yatak odasında hatta mutfakta da tekli koltuk modelleri gerekli işlev ve dekoratif ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyor.

 

Tekli koltuk modelleri: Yeni Nesil Berjer

 

Kendi özgün stilinize uygun tercih edeceğiniz tekli koltuk modellerini, oturma gruplarıyla birlikte ya da oturma grubunuzdan bağımsız olarak dilerseniz evinizin tüm alanlarında kullanabilirsiniz. Son yılların trendi minimal ve daha sade tasarımlarıyla konforunuza öncelik tanımak isteyebilir; konforunuzu ekstra şıklıkla buluşturmak için de berjer modellerinden faydalanabilirsiniz. Berjer, 15. yüzyıla dayanan Fransız kökenli tekli koltuk modelidir. Kral Louis tahtlarından esinlenmiş olarak, genellikle kadife dokulu, kapitoneli, yüksek sırtlı ve yüksek kollu barok stiliyle odalarda adeta kral tahtı havası yaratırlar. Gelişen ve globalleşen dünyanın getirdiği yenilikler, buna paralel olarak zorlaşan hayat şartları ve değişen öncelikli ihtiyaçlar, dekorasyonda da inovatif fikirlerin üretilmesine zemin hazırladı. Sonuç olarak mobilyalara şık bir görünümle birlikte birçok işlev de eklendi. Artık berjerler o ağır ve kaba olan klişe görünümlerinden uzaklaştırılıp, insanların yaşam biçimlerine göre çeşitlendirildi ve işlevsel hale getirildi, dolayısıyla tekli koltuk ve berjer tasarımları görüntü olarak birbirlerini aratmayacak seviyeye getirildi.

 

Siz de kendi yaşam alanınız için ihtiyaç duyduğunuz birbirinden farklı tasarımların buluştuğu Engince’deki yeni sezon tekli koltuk ve berjer modellerinden ilham alabilirsiniz. Kalya tekli koltuk, minderli ayak sehpasıyla, açılır kapanır mekanizmasıyla ve silinebilen nubuk kumaşıyla multi-fonksiyonel bir ürün olarak ihtiyaçlarınıza karşılık veriyor. Dilerseniz ofisiniz için de Honoeur tekli koltuk modelini seçebilir, şıklık ve rahatlığı tek bir odada bir araya getirebilirsiniz. Her bütçeye uygun tekli koltuk fiyatları ile Engince sizlere cazip fırsatlar sunmaya devam ederken, siz de 40 yılı aşkın serüveniyle Engince’yi seçin, yaşam alanınıza eşsiz farklar yaratın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here