Zeytinyağı sağlıklı yemeklerin piştiği her evde olması gereken bir lezzet. Üstelik evinize zeytinyağı ve salça gibi malzemeleriniz Hatay yöresinden geliyorsa, yemeklerin lezzeti bir başka olur. Ancak Hatay yöresine ait doğal ürünleri bulabilmek her zaman kolay olmuyor. Hatay zeytinyağı ve güneşte kurutulan Hatay biber ve domates salçaları, dalından sebze ve meyveler, kahve ve yörenin doğal sabun ürünleri gibi yöresel ürünü Hataykoy.com’da bulabilirsiniz.

Süt ürünleri, salça ve soslar, geleneksel zeytinyağı, dalından sebze ve meyveler, kahve, sabun ve Hatay’ın meşhur künefesi gibi kömbe, kahke, menengiç kahvesi, saç ekmeği gibi birçok yöresel ürün Hataykoy.com internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Hatay yöresine ait lezzetleri ve yörede sizler için hazırlanmış geleneksel lezzetleri, doğal bakım ürünlerini de Hataykoy.com ile sipariş verebilirsiniz. Yöreye ait satın almak istediğiniz ürünü ister arama çubuğunda doğrudan aratın, isterseniz de geniş kategori seçenekleri arasında gezerek ürününüzü kolayca bulun.

Hataykoy.com’daki domates salçaları, yörede yetiştirilen domateslerin geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle hazırlanıyor. Hatay’ın tatlı ve acı biber salçalarında, Ağustos ayının sonlarına doğru iyice kızaran ve olgunlaşan biberlerler kullanılıyor. Temizlenen ve yıkanan biberler güneşte kuruduktan sonra öğütülüyor ve güneş altında kurutuluyor.

Hatay zeytinyağının hazırlığı ise Kasım ayında zeytin hasat zamanı ile başlıyor. Hatay yöresine ait olan meşhur halhalı zeytinler ağaca ve dallarına zarar vermeden tek tek elle toplanıyor ve zeytinler geleneksel usullerle ezilerek, yine geleneksel yöntemlerle yağları alınıyor. Zeytinyağı titizlikle şişelenerek siparişinizle birlikte kapınıza kadar getiriliyor. Yöresel ürünler arasında değerli bir yere sahip olan Hatay zeytinyağını sağlıklı yemeklerinizde, salatalarınızda kullanabilir, dilerseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

 Hatay yöresine ait lezzetler, sabun ve bakım ürünleri, bahçeden ve dalından sebze meyveler, turşu çeşitleri gibi yöresel ürünleri www.hataykoy.com internet sitesi ile adresinizde teslim alabilirsiniz. Hataykoy.com siparişlerinizde online kredi kartı, banka havalesi, kapıda nakit ödeme gibi farklı ödeme seçenekleriniz bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here