Yatak odası, evimizde hem gözümüze hem de konforumuza hitap eden bir alandır. Bu nedenle yatak odası için alışveriş yaparken, hem konforlu oluşuna hem de renk ve desen uyumunun odanın diğer kısımlarıyla olan uyumuna ayrıca özen gösterilmesi gerekmektedir. Yataş Bedding, yatak örtüsü seçerken size aradığınız seçenek ve kaliteyi sunuyor.

Doğru Yatak Örtüsü Seçimi Neden Bu Kadar Önemli?

Uyku kalitesinin konforla olduğu kadar dekorasyon uyumuyla da güçlü bir ilişkisi vardır. Yatak örtüsü seçerken dikkat edilen dekorasyon ve renk uyumu ve bunların odanın diğer eşyalarıyla ve duvar rengiyle olan harmonisi evinizde ferah bir ortam yaratır ve uykuya dalarken rahatlamanızı sağlar. Uyumsuz bir seçim ise tam tersi etki yaratır.

Uyku kalitesinin yanında, yatak odasının şık görünmesi de bir o kadar mühimdir. Yatak örtüsü yatağı kapatmaya yarayan kullanımı nedeniyle, şıklığına ekstra dikkat edilmesi gereken parçadır. Yatak odasındaki eşyalarla uyumlu bir renge ve dizayna sahip model seçerseniz, odanızı son derece modern ve şık bir görünüme de kavuşturabilirsiniz.

Yataş Bedding ile Yatak Örtüsü Seçimini Zevkle Yapın 

Yatak örtüsü yatağı kaplayan bir kılıf işlevi gördüğünden dolayı yatak odasındaki diğer eşyalar ve renkleriyle uyumlu olmalı. Duvarınız çarpıcı bir renge sahipse, seçeceğiniz örtü ya duvar ile uyumlu ya da sade bir renk olmalıdır. Hem duvarların hem de örtünün farklı canlı renklerde seçilmesi hoş bir uyum yaratmaz. Örneğin; eğer duvarınız mavi renkte ise, Yataş Bedding Delhi Yatak Örtüsü Seti, mavinin en güzel tonlarıyla bu uyumu yatak odasına sunacaktır.

Perdelerin renkleriyle yatak örtüsü rengini uyumlamak, yatak odasında güzel bir harmoni sağlar. Ancak, eğer perdeler çok işlemeli ve ağır perdeler ise, örtü seçeneğini sade ve desensiz tutmakta fayda var. Bu sayede göz yorulmasının da önüne geçerek, abartı bir görünümden de kaçınmış olursunuz. Perdeleriniz desenli dekoratif bir perde ise Yataş Bedding’te bulabileceğiniz Vena Yatak Örtüsü gibi sade ancak dikkat çekici bir seçim yapabilirsiniz.

Yatağa örtü seçmeden önce yatak ölçülerinizi doğru bir şekilde almanız da önemlidir. Yatak örtülerinin şık bir görüntü oluşturması için; yatağa düzgünce serildiğinde yere kadar sarkması gerekir. Her tek kişilik yatak örtüsü veya çift kişilik yatak örtüsünün standart aynı boyda olmayabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak doğru ölçülerde seçiminizi yaparsanız, dengesiz bir görünümün de önüne geçmiş olursunuz.

Yatak Odanızı Modern ya da Klasik Görünüme Kavuşturmak Kolay 

Mobilyalarınızın cinsi ve renkleri de yapacağınız seçimde önemli bir etkendir. Yatak odanızın genel görünümü size ne ifade ediyor ise son noktayı örtü tercihi ile koymalısınız. Modern ve sade ya da klasik ve gösterişli bir dekorasyon yaratmak tamamen bu seçiminize bağlı. Mobilyalarınız sade ve işlemesiz ise, Lino ve Elba yatak örtüleri gibi sade renkleriyle klasik mobilyalarınıza uygun ancak işlemeleriyle dikkati üzerine çeken bir tercihte bulunabilirsiniz. Ya da aşırı dekoratif mobilyaların arasında, Merlin Yatak Örtüsü sade görünümüyle bir bütünlük sağlayacak ve mükemmel bir uyumu beraberinde getirecektir.

Kısacası, alacağınız yatak örtüsü size ve dekorasyon zevkinize dair çok ince ipuçları verir. Görmeyi arzu ettiğiniz bir yatak odası için, yukarıda bahsettiğimiz önerileri dikkate alırsanız evinizin en önemli bölümünü modern bir görünüme kavuşturacağınızdan şüpheniz olmasın. Bu modern ve şık görünümün yolu da Yataş Bedding ile kesişiyor. Yataş Bedding ile birçok seçeneğin arasından yatak odanıza ve zevkinize en uygun yatak örtüsüne kavuşabilirsiniz, geniş koleksiyonu detaylıca inceleyin yeter! Bütçenize uygun yatak örtüsü fiyatları ile zevkinizi yansıtacak bir model mutlaka bulabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here